Bez kategorii

Konkurs – Kroniki Majipooru

w400

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym na blogu Cesarstwo Śląskie, w którym do wygrania jest egzemplarz książki Kroniki Majipooru autorstwa Roberta Silverberga.

O książce:

Cudowna mieszanka science fiction i fantasy, jeden z najwspanialszych światów, jaki powstał w wyobraźni ludzkiej.
Gigantyczną planetę Majipoor o średnicy dziesięciokrotnie większej niż Ziemia, zasiedlili w odległej przeszłości koloniści z naszej planety, znajdując na niej miejsce wśród rasy tubylczej, którą nazwali Metamorfami, jako że potrafią oni zmieniać wygląd. W wyniku przegranej wojny z ludźmi, Zmiennokształtni zostają zmuszeni do zamieszkania w rezerwatach. Na Majipoor przybywają tymczasem inne rasy: maleńcy Vroonowie, czteroręcy Skandarzy i dwugłowi Su-Suherisi. Niektóre z tych istot posiadają umiejętności parazmysłowe umożliwiające uprawianie magii.
Czternastoletni Hissume, towarzysz Lorda Valentine’a z czasów wyprawy, która miała na celu odzyskanie tronu Koronala, urozmaica sobie monotonną pracę w archiwach Labiryntu nielegalnymi wyprawami do Rejestru Dusz. Dzięki specjalnym urządzeniom do odtwarzania myślowych zapisów można tam przeżyć to, czego doświadczały miliardy rozumnych istot zamieszkujących planetę przez kilkanaście tysięcy lat. Wcielając się na krótko w rozmaite postacie – władców, herosów, a także zwykłych mężczyzn i kobiet – Hissume w ciągu kilku lat zdobywa doświadczenie, które pozwoli mu zrozumieć Majipoor…

Aby wziąć udział w konkursie Konkurs – Kroniki Majipooru wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, na które odpowiedzi znajdą państwo na stronie http://empiresilesia.pl/:

  1. Jak brzmiało prawdziwe imię i nazwisko “Czerwonego Barona” (Śląski Czerwony Baron)
  2. Gdzie powstała opera Mozarta – Mitrydates, król Pontu (Mozart-soave sia il vento)
  3. Wymień przynajmniej trzech polskich naukowców, którzy przyczynili się do rozwoju światowej socjologii (Wkład Polaków w rozwój socjologii)

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres mailowy: redakcjaempiresilesia@gmail.com do 8 maja 2016 roku. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie rozlosowana osoba do której trafi nagroda. W konkursie do wygrania jest jeden egzemplarz książki autorstwa Roberta Silverberga, opowiadającej wielobarwną historię ogromnej planety Majipoor.

UWAGA!!!

Jedynym warunkiem uczestnictwa, oprócz odpowiedzi na pytania, jest dodanie komentarza pod dowolnie wybranym artykułem, bądź też dodanie wpisu w księdze gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top