Konkurs

Konkurs – Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści oraz Fascynacja apokalipsą

konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym na blogu Cesarstwo Śląskie, w którym do wygrania są książki: Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści oraz Fascynacja apokalipsą.

Historyczna monografia amerykańskiego Biura Służb Strategicznych, poprzednika Centralnej Agencji Wywiadowczej. Patrick O’Donnell odnalazł ponad 300 byłych pracowników Biura Służb Strategicznych (OSS),przeprowadził z nimi wywiady i po raz pierwszy przedstawia ich wcześniej utajnione relacje. Na długo przed Jamesem Bondem i CIA ci dzielni mężczyźni i kobiety działali potajemnie za kulisami podczas II wojny światowej i w ostatecznym rozrachunku odegrali istotną rolę w alianckim zwycięstwie.

O’Donnell wkracza w fascynujący świat szpiegostwa w epoce, kiedy nie było jeszcze satelitów i komputerów… Książka jest czymś więcej aniżeli zwykłym opracowaniem historycznym i czyta się ją jak pasjonującą powieść sensacyjną.

Przeświadczenie, że świat się kiedyś skończy, jest odwieczne. Od niepamiętnych czasów na świecie były wojny, na niebie pojawiały się komety, wybuchały epidemie i głód. W dawnych czasach te zjawiska uważano za niechybną zapowiedź zbliżającego się końca życia na Ziemi.

Odkąd wiadomo, że kula ziemska nie jest jedyna we Wszechświecie, wielu zastanawia się, czy gdzieś w przestrzeni kosmicznej nie ma potężnego wroga. Ci, którzy we wroga nie wierzą, sugerują, że wystarczy naszej własnej głupoty, aby zgotować sobie tragiczne zejście, i to całkiem rychłe. Wszystkie scenariusze końca świata mają wpływ na praktyczną politykę, a ta odciska się na życiu każdego z nas.


Aby wziąć udział w konkursie Konkurs – Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści oraz Fascynacja apokalipsą wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, na które odpowiedzi znajdą państwo na stronie http://empiresilesia.pl/:

  1.  Jakie wyspy (co najmniej 3) odwiedził i opisał Paul Theroux w swojej książce podróżniczej Szczęśliwe wyspy Oceanii. Wiosłując przez Pacyfik? (Przegląd Literatury 1/2023 (80))
  2. W którym roku powstał Coast Watchers Memorial Lighthouse w Madang? (Podróże z żartem: Lae i Madang (Papua Nowa Gwinea)
  3. Jak nazywał się przywódca Armii Rewolucyjnej Bouganville? (Dziwne konflikty: Powstanie na Bouganville)

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres mailowy:
redakcjaempiresilesia@gmail.com
do 1 czerwca 2024 roku. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wybrana osoba do której trafi nagroda. Nagrodą główną w konkursie jest 1 zestaw książek: Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści oraz Fascynacja apokalipsą.

UWAGA!!!

Jedynym warunkiem uczestnictwa, oprócz odpowiedzi na pytania, jest dodanie komentarza pod dowolnie wybranym artykułem, bądź też dodanie wpisu w księdze gości. 


Copyright ©http://empiresilesia.pl

Back To Top