Ciekawe Historyczne kadry

Historyczne Kadry#7: Bezgłowy kurczak Mike

mike-the-headless-chicken-04

Tym razem przedstawiamy historie wręcz nieprawdopodobna i mrożąca krew w żyłach. Historia bezgłowego kurczaka Mike przypomina wręcz historie potwora Frankensteina.

Co?: Bezgłowy kurczak Mike.

Kiedy?: 10 września 1945.

Gdzie?: Fruita w stanie Kolorado (USA).

Kto?: Zdjęcie wykonał najprawdopodobniej Lloyd Olsen z miasta Fruita w stanie Kolorado, “ojciec” bezgłowego kurczaka.

Tło: 10.09.1945 roku rolnik Lloyd Olsen starając się ubić kurczaka na obiad. W momencie aktu nieszczęsny kurczak miał pięć i pół miesiąca. Pan Olsen tak uciął kurczakowi głowę, że większość pnia mózgu została w górnej, nie obciętej części kręgosłupa, ocalało także jedno ucho, dzięki temu kurczak zachował mozliwośc słyszenia oraz kontrolowania funkcji życiowych. Nie mógł niestety gdakać oraz widzieć. Kurczak nie wykazywał woli umierania, przez co rodzina Olsenów postanowiła pozostawić go przy życiu. Karmiony był rozdrobnionym ziarnem, a wodę podawano mu przez zakraplacz, należało także za pomocą strzykawki usuwać śluz, którym kurczak mógł się zadławić. Życie kurczaka wiodło się normalnie, przesiadywał na grzędzie, spacerował po wybiegu dość pewnie, próbował nawet piać. Przytył także, z 1,1 kg w momencie dnia kaźni rozrósł się do ponad 3,5 kilograma. Kurczak przeszedł także szereg badań na uniwersytecie w Utah w Salt Lake City. Okazało się, że powstały po uderzeniu siekiery skrzep uchronił go od wykrwawienia, a sam cios ominął aortę szyjną. Wkrótce kurczak i jego właściciel zyskali wielka sławę (równie liczna była krytyka), a Lloyd wraz ze swoim bezgłowym podopiecznym rozpoczął tournee po USA. Farmer zarabiał miesięcznie na pokazywaniu swojego okaleczonego ptaka ponad 4000 dolarów, co na ówczesne czasy było ogromna sumą (samo ubezpieczenie kurczaka wyniosło 10000 dolarów). Kurczak umarł w trakcie swoich pięciu minut sławy. W motelu w Phoenix, w marcu 1947 roku ptak udusił się własny śluzem. Co ciekawe głowa nielota została zjedzona przez kota państwa Olsen.

Miasteczko Fruita zaadaptowało historię kurczaka i co roku organizuje: Mike Headless Chicken Day.

Kadr: Zdjęcie przedstawia bezgłowego kurczaka Mike’a spacerującego po wybiegu w otoczeniu posiadających głowy przedstawicieli swojego gatunku.

Inne kadry:

Mike headless chicken.gif

mike-bezglowy-kurczak

mike-bezglowy-kurczak-3

Poprzednia część cyklu:

Copyright ©http://empiresilesia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top