Gry Gry PC

Free to play#2: Kapitan Claw

images

Kapitan Pazur to jedna z najbardziej wymagających platformówek, jakie kiedykolwiek powstały. Dostarcza wielkiej satysfakcji, a jednocześnie okraszona jest piękną grafiką. Naprawdę warto w nią zagrać.

Kapitan Pazur został wydany w 1997 roku przez amerykańskie studio Monolith Productions, zaś jego polską wersje przygotował Techland, który wydał grę 12 maja 1998 roku.

FABUŁA: Historia rozgrywa się w XVII wieku. Kapitan Pazur jest kapitanem okrętu korsarskiego siejącego postrach na Siedmiu morzach, zatopionego przez odwiecznego i zaprzysięgłego wroga naszego protagonisty – admirała  La Rauxe. Pazur zostaje uwięziony w więzieniu La Roca, gdzie przez przypadek natyka się na list Edwarda Tobina opisujący Amulet Dziewięciu Istnień. Magiczny przedmiot ma jakoby zapewnić posiadaczowi dziewięć żyć. Pazur postanawia odnaleźć medalion i ucieka z więzienia…

ROZGRYWKA: Gra jest zręcznościową grą platformową, której celem jest zdobycie kawałków mapy i 9 kamieni mocy, które pomogą doprowadzić, do odnalezienia i uruchomienia Amuletu. Na całość składa się 14 zróżnicowanych poziomów (więzienie La Roca, Wybrzeże Piratów, Podmorskie Groty czy Wyspa Tygrysów). Świat gry to królestwo zwierząt, nasz bohater jet kotem, a jego przeciwnicy innymi zwierzętami. Do dzisiaj wrażenie robią kolorowe, wręcz bajowe lokacje. I co najważniejsze, mimo, że gra wydaje się skierowana do dzieci, wcale taka nie jest, a poziom trudności, szczególnie w późniejszych etapach, przyprawia o ból głowy.  Po drodze zdobywamy złoto, klejnoty i inne precjoza. Gra cechuje się niesamowitym klimatem, dzięki ręcznie rysowanym planszom, i dobrym animacjom postaci.

Do dyspozycji gracza oddano szeroki, jak na standardy platformówek, zasób broni. Dysponujemy więc szablą (z dodatkowymi bonusami),  pistoletem, dynamitem i magicznym zaklęciem. Na gracza czekają zaś pułapki oraz bardzo zróżnicowani przeciwnicy, pod postacią zwierząt: psów, myszy, lisów, z których każda dysponuje zabawnymi odzywkami, nie zawsze skierowanymi do uszu dzieci. Do miąższu tej gry należą niewątpliwie walki z bossami, z których każdy posługuje się inna strategią i dysponuje inną zróżnicowana bronią.

Na uwagę zasługują również muzyka i efekty ćwiekowe, które potęgują radość płynącą z rozgrywki i wzmacniają klimat gry oraz ciekawe przerywniki filmowe. Gra oferuje także rozgrywkę wieloosobową (do 64 graczy) w sieci lokalnej oraz Internecie (gracze ścigają się na czas lub punkty). Gra ta była odpowiednikiem np. Mario na inne platformy i do dzisiaj ma grono zatwardziałych fanów,a to także dzięki temu, że gra umożliwia tworzenie własnych etapów.

Wymagania sprzętowe:

procesor Pentium, 32 MB RAM, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 5, 150 MB HDD, CD-ROM 8x, Windows 95 lub nowszy.

Znalezione obrazy dla zapytania kapitan Pazur

Copyright ©http://empiresilesia.pl

One thought on “Free to play#2: Kapitan Claw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top