Gry Gry PC

Play games #4: The Long Dark

The-Long-Dark-review

The Long Dark to surwiwalowa gra z otwartym światem, która do września 2019 roku sprzedała się w liczbie 3 milionów kopii. Jej twórcą jest kanadyjskie studio Hinterland, które znaczną część funduszy na jej produkcję uzyskało dzięki kampanii crowdfunding-owej na platformie Kickstarter, dzięki której zebrano ćwierć miliona dolarów kanadyjskich.

Akcja gry rozgrywa się w mrocznych ostępach kanadyjskich lasów. Świat znajduje się w upadku po globalnej katastrofie, która naruszyła porządek i zmusiła ludzi do szukania ucieczki w wielkich miastach. Pilot William Mackenzi oraz doktor Astrid Greenwood, których kiedyś coś łączyło wyruszają w dzicz, na wyspę Great Bear. Niestety dochodzi do wypadku, w wyniku którego oboje lądują w sercu niczego. Rozpoczyna się walka o przeżycie w świecie, gdzie panuje wieczna zima, zasoby są na wyczerpaniu, a zwierzęta zachowują się dziwnie…
The Long Dark still planning episode four for 2020 | Rock Paper Shotgun


W grze mamy do dyspozycji dwa tryby:

  • otwarty/sandboksowy
  • kampania dla pojedynczego gracza, która na chwilę obecną składa się z trzech epizodów.

Inside The Long Dark

Grafika w grze, oparta na silniku Unity, jest jej wielkim atutem. Producenci nie sili się na realizm, a nadali jej własny, unikalny styl, lekko trącący baśniowym klimatem zespolonym z nieustanną walką o przeżycie. Nie obyła się jednak bez błędów: niektóre animacje kuleją, pojawiają się bugi i glicze. Nie są to jednak tak wyraźnie błędy, aby miały zniechęcić do grania. Na wysoki poziomie stoi udźwiękowienie, a takie odgłosy, jak wystrzał z karabinu czy proste stąpanie po śniegu brzmią bardzo dobrze i dodają klimatu.  

No właśnie klimat. Jest to chyba najmocniejszą stroną tej produkcji. Atmosfera osamotnienia, otaczającej nas ciszy i skrajnych warunków została odmalowana doskonale. Fabularnie gra nie stoi na olśniewającym poziomie, choć kilka urywków opowieści zostało odmalowane co najmniej interesująco, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Szarej Mateczki.

Większość zadań w grze bazuje na typowym przynieś, podaj, a na koniec pozamiataj, czasami pojawiają zadania kompletnie bez sensu nie jest to jednak nowość w świecie gier:)

Podsumowując The Long Dark to gra całkiem udana, choć nadal będąca w produkcji. Jej autorzy nieustannie coś poprawiają i dodają, a finalny produkt możne okazać się naprawdę dobry. Na chwilę obecną jest to gra przyzwoita, ze świetną atmosferą, dobrze starająca się odwzorować realia surwiwalowe.

Episode Three of The Long Dark Brings a New Perspective | ブログドットテレビ


Copyright ©http://empiresilesia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top