Konkurs

Konkurs – empiresilesia.pl

811FhNuJ+3L

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym na blogu Cesarstwo Śląskie, w którym do wygrania są książki: Ostatni Templariusz oraz Bramy Templariuszy.

Powieść sensacyjna z wątkiem historycznym à la “Kod Leonarda da Vinci”, napisana przez utalentowanego hiszpańskiego pisarza, przyrównywanego do Artura Pérez-Reverte.

Jerozolima, meczet Al-Aksa, miejsce wniebowstąpienia Mahometa, rok 1125. Hugon, hrabia Szampanii, powierza rycerzom swojego zakonu świętą misję. Jej celem jest odnalezienie i zabezpieczenie miejsc, w których znajdują się “bramy”, przez które śmiertelnicy mogą wstępować do Nieba i poznawać boskie tajemnice. Źle wykorzystane, mogą sprowadzić na ludzkość nieszczęście i stać się narzędziem w rękach Szatana.

Francja, czasy współczesne. Ośrodek naukowy w Tuluzie wykonuje zdjęcia satelitarne fragmentu obszaru Francji. Na fotografiach pojawiają się tajemnicze białe plamy. Michel Témoin, szef ośrodka, postanawia wyjaśnić tę zagadkę. Odkrywa, że zbiegają się one z miejscami, w których są zlokalizowane znane katedry gotyckie, m.in. Notre Dame w Paryżu. Dalszych odpowiedzi należy szukać w historii. Okazuje się, że katedry zbudowano w punktach, którym przypisywana jest moc komunikowania Ziemi z Niebem. Tajna organizacja wtajemniczonych, powstała jeszcze w średniowieczu, broni do nich dostępu…

Aby wziąć udział w konkursie Konkurs – , wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, na które odpowiedzi znajdą państwo na stronie http://empiresilesia.pl/:

  1. Jak nazywała się przyszła królowa Wielkiej Brytanii, która urodziła się w Mirow? (http://empiresilesia.pl/podroze-z-zartem-ankershagen-alt-rehse-oraz-palacowa-wyspa-mirow/)
  2. Jak nazywają się 2 najlepsze opery Bizeta? (http://empiresilesia.pl/100-klasykow-na-100-wieczorow-22-bizet-au-fond-du-temple-saint/)
  3. Kto jest autorem pierwowzoru filmu Baza ludzi umarłych? (http://empiresilesia.pl/czarna-prawda/)

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres mailowy:
redakcjaempiresilesia@gmail.com
do 28 marca 2020 roku. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wybrana osoba do której trafi nagroda. Nagrodą główną w konkursie jest 1 zestaw książek: Ostatni Templariusz oraz Bramy Templariuszy.

UWAGA!!!

Jedynym warunkiem uczestnictwa, oprócz odpowiedzi na pytania, jest dodanie komentarza pod dowolnie wybranym artykułem, bądź też dodanie wpisu w księdze gości. Polubienie naszej strony na Facebooku skutkuje dodatkowym punktem w wyborze zwycięzcy.

Copyright ©http://empiresilesia.pl

2 thoughts on “Konkurs – empiresilesia.pl

  1. Artykuł pt. “Czarna prawda” jest bardzo ciekawy i dopiero teraz zdałam sobie sprawę jak wiele z polskich filmów dokumentalnych zostało mi do nadrobienia. 🙂 We fragmencie dotyczącym filmu “Baza ludzi umarłych” jest błąd- autorem pierwowzoru jest Marek Hłasko, a nie jak czytamy Andrzej Hłasko. Nie mniej jednak bardzo interesujący artykuł. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top