Bez kategorii

Konkurs – Żywe srebro. Tom II

zywe-srebro-tom-2-w-iext35264530

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym na blogu Cesarstwo Śląskie, w którym do wygrania jest egzemplarz książki Żywe srebro, tom II autorstwa Neal’a Stephenson’a.

O książce:

Drugi tom Żywego srebra opowiada o zapierających dech w piersi przygodach Jacka Shaftoe’a, który z londyńskiego ulicznika staje się sławnym awanturnikiem i legendarnym Królem Włóczęgów; ryzykując życie dla majątku i miłości.

Przedstawia dzieje Elizy, która – po ocaleniu przez Jacka z tureckiego haremu – zostaje szpiegiem, powiernicą i pionkiem w rozgrywkach królów, przyczyniając się do odrodzenia zwaśnionego Starego Świata dzięki nowo odkrytej sile pieniądza.

Żywe srebro II to niewiarygodnie różnorodna, zaskakująca i cudownie pomysłowa powieść, która ożywia dla nas niezwykłą epokę Baroku i pozwala nam śledzić wiekopomne wydarzenia w towarzystwie takich sław jak Jan III Sobieski, Isaac Newton, Wilhelm Orański, Benjamin Franklin i król Ludwik XIV.

Aby wziąć udział w konkursie Konkurs – Żywe srebro. Tom II wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, na które odpowiedzi znajdą państwo na stronie http://empiresilesia.pl/:

  1. Ile istniało klas majątkowych w Hamburgu (Ustrój II Rzeszy | Część 3).
  2. W jakim wieku umarła Cheng I Sao (Cheng I Sao – Chińska królowa piratów).
  3. Wymień po jednym modelu broni wegierskiej, finlandzkiej o hiszpańskiej, stosowanych w armii III Rzeszy (Zdobyczny sprzęt w użyciu niemieckiego wojska. Cześć III).

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres mailowy: redakcjaempiresilesia@gmail.com do 11 czerwca 2016 roku. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie rozlosowana osoba do której trafi nagroda. W konkursie do wygrania jest jeden egzemplarz książki autorstwa Neal’a Stephenson’a, .

UWAGA!!!

Jedynym warunkiem uczestnictwa, oprócz odpowiedzi na pytania, jest dodanie komentarza pod dowolnie wybranym artykułem, bądź też dodanie wpisu w księdze gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top