Konkurs

Konkurs – Fascynacja Apokalipsą i Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści

konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym na blogu empiresilesia.pl, w którym do wygrania są książki: Fascynacja Apokalipsą oraz Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści.

Przeświadczenie, że świat się kiedyś skończy, jest odwieczne. Od niepamiętnych czasów na świecie były wojny, na niebie pojawiały się komety, wybuchały epidemie i głód. W dawnych czasach te zjawiska uważano za niechybną zapowiedź zbliżającego się końca życia na Ziemi. Odkąd wiadomo, że kula ziemska nie jest jedyna we Wszechświecie, wielu zastanawia się, czy gdzieś w przestrzeni kosmicznej nie ma potężnego wroga. Ci, którzy we wroga nie wierzą, sugerują, że wystarczy naszej własnej głupoty, aby zgotować sobie tragiczne zejście, i to całkiem rychłe. Wszystkie scenariusze końca świata mają wpływ na praktyczną politykę, a ta odciska się na życiu każdego z nas.

Historyczna monografia amerykańskiego Biura Służb Strategicznych, poprzednika Centralnej Agencji Wywiadowczej. Patrick O’Donnell odnalazł ponad 300 byłych pracowników Biura Służb Strategicznych (OSS), przeprowadził z nimi wywiady i po raz pierwszy przedstawia ich wcześniej utajnione relacje. Na długo przed Jamesem Bondem i CIA ci dzielni mężczyźni i kobiety działali potajemnie za kulisami podczas II wojny światowej i w ostatecznym rozrachunku odegrali istotną rolę w alianckim zwycięstwie. O’Donnell wkracza w fascynujący świat szpiegostwa w epoce, kiedy nie było jeszcze satelitów i komputerów… Książka jest czymś więcej aniżeli zwykłym opracowaniem historycznym i czyta się ją jak pasjonującą powieść sensacyjną.

Aby wziąć udział w konkursie Konkurs – Fascynacja Apokalipsą oraz Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści, wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, na które odpowiedzi znajdą państwo na stronie http://empiresilesia.pl/:

 1.  Na której z Wysp Farallońskich wzniesiono latarnie morską?
  (http://empiresilesia.pl/dziwne-konflikty-wojna-o-jaja/)
 2. Gdzie urodził się Bartolomeo Passeroti?
  (http://empiresilesia.pl/sztuka-szoku-wesola-kompania-bartolomeo-passeroti/)
 3. W którym roku urodził się Samuel Barber?
  (http://empiresilesia.pl/100-klasykow-na-100-wieczorow-29-samuel-barber-adagio-for-strings/)

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres mailowy:
redakcjaempiresilesia@gmail.com
do 30.10.2021 roku. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wybrana osoba do której trafi nagroda. Nagrodą główną w konkursie jest 1 zestaw książek: Fascynacja Apokalipsą, autorstwa Thomasa Grütera oraz Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści, autorstwa Patricka O’Donnella.

UWAGA!!!

Jedynym warunkiem uczestnictwa, oprócz odpowiedzi na pytania, jest dodanie komentarza pod dowolnie wybranym artykułem, bądź też dodanie wpisu w księdze gości. Polubienie naszej strony na Facebooku skutkuje dodatkowym punktem w wyborze zwycięzcy.

Copyright ©http://empiresilesia.pl

 

10 thoughts on “Konkurs – Fascynacja Apokalipsą i Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści

 1. Bardzo ciekawy konkurs, fascynujące artykuły, ciekawostki, które zapierają dech…

  1. Temat konkursu jest bardzo intrygujący.W dzisiejszych czasach, w których jest tyle niepokojących zjawisk wiele ludzi poszukuje odpowiedzi na pytania, typu: dokád ten świat zmierz,jaka czeka nas przyszłość.Poczuciu braku poczucia bezpieczeństwa jedni sięgają do proroctw i przepowiedni o przeszłości,a drudzy zgłębiają zagadki przeszłości. Najważniejsze jest w tych poszukiwaniach znalezienie wiarygodnego źródła….i tę drogę każdy musi przebyć indywidualnie.

 2. Temat konkursu jest bardzo intrygujący.W dzisiejszych czasach, w których jest tyle niepokojących zjawisk wiele ludzi poszukuje odpowiedzi na pytania, typu: dokąd ten świat zmierza,jaka czeka nas przyszłość? W powszechnym poczuciu braku bezpieczeństwa jedni sięgają do proroctw i przepowiedni o przyszłości, a drudzy zgłębiają zagadki z przeszłości. Najważniejsze jest w tych poszukiwaniach znalezienie wiarygodnego źródła…. i tę drogę każdy musi przebyć indywidualnie.

 3. Bardzo ciekawa tematyka konkursu. W tych ciekawych i dynamicznych czasach szczególnie kwestie związane z przyszłością ludzkości i naszej planety Ziemi pasjonują tych, których niepokoją obecne zjawiska i wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top