Konkurs

Konkurs: Czarne bataliony i Czas silnych istot

konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym na blogu Cesarstwo Śląskie, w którym do wygrania są książki: Czarne bataliony i Czas silnych istot.

Czarne bataliony

T195624Piotr Gociek sprawdza się nie tylko jako publicysta, ale jest też doskonałym pisarzem, którego wyobraźnia zaskakuje na wielu frontach. Tajemnica, orwellowski niepokój i obce fascynujące światy są niebywałą mieszanką historii, współczesności oraz futuryzmu. Jego książki odznaczają się popkulturowym miksem, błyskotliwości i poczuciem humoru. „Czarne Bataliony” to opowiadania, które nie podlegają jednoznacznej klasyfikacji. Takiej prozy nie powstydziłby się nawet Lem. Ceniony publicysta spróbował swoich sił w literaturze i z sukcesem wkroczył na pole królowej polskiej literatury – fantastyki. Rzeczywistość jest przesiąkliwa jak benzyna. Nawet fantastyka nie zdoła się od niej uwolnić. Podobnie jak zbrodnia sprzed lat kala szczęśliwą komunistyczną utopię z tytułowego opowiadania „Czarne Bataliony”. Na tym właśnie polega siła tej prozy.

Czas silnych istot

352x500Niebo nad planetami Imperium Tao pociemniało. Czy pół miliarda jednostek wroga to dużo? Dowódca dziesięciomilionowej armii WayEmipre, Admirał Geoffrey Hawk, nie ma złudzeń. Piętnaście tysięcy Ranów, w tym Torkil Aymore, wojownicy Maodionu, potrafią zamienić się w stumetrowe anioły zagłady, potężne Skymoury. Kiedy wkraczają do walki, zakrzywiają czasoprzestrzeń, a duchy opiekuńcze wojowników wysuwają długie zęby i pazury, które spływają posoką wrogów. Jest jeszcze Czarny Moadion i jego trzystu szalonych Ranów oraz Juliusz Emel, Człowiek Brama, który potrafi otworzyć własnym umysłem przejście do światów równoległych. Te siły mogą niebezpiecznie rozchwiać rzeczywistość, ale alternatywą jest zagłada.

Aby wziąć udział w konkursie Konkurs – Czarne bataliony i Czas silnych istot, wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, na które odpowiedzi znajdą państwo na stronie http://empiresilesia.pl/:

  1.  W którym roku ukazał się pierwszy numer czasopisma o przygodach Perry’ego Rhodana?(http://empiresilesia.pl/perry-rhodan-najwieksza-seria-sci-fi-na-swiecie/)
  2. Co oznacza nazwa Pensylwania? (http://empiresilesia.pl/podroze-z-zartem-pensylwania/)
  3. Kto napisał zdanie: Wykorzystaj wojny czas, bo pokój zabije nas? (http://empiresilesia.pl/kino-europejskie-der-hauptmann/)

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres mailowy:
redakcjaempiresilesia@gmail.com
do 5 czerwca 2022 roku. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wybrana osoba do której trafi nagroda. Nagrodą główną w konkursie jest 1 zestaw książek: Czarne bataliony i Czas silnych istot.

UWAGA!!!

Jedynym warunkiem uczestnictwa, oprócz odpowiedzi na pytania, jest dodanie komentarza pod dowolnie wybranym artykułem, bądź też dodanie wpisu w księdze gości. Polubienie naszej strony na Facebooku skutkuje dodatkowym punktem w wyborze zwycięzcy.

Copyright ©http://empiresilesia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top