Konkurs – Perykalowy dybuk

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym na blogu Cesarstwo Śląskie, w którym do wygrania jest egzemplarz książki Perykalowy dybuk, autorstwa Konrada T. Lewandowskiego. Ilustrowany scenariusz, wydawnictwa Dolnośląskie.

Nadkomisarz Jerzy Drwęcki usiłuje pogodzić obowiązki młodego ojca z obowiązkami zawodowymi. Na przeszkodzie stają mu jednak przebudzone wojenne demony. Podwładni odmawiają posłuszeństwa, a surowe decyzje personalne tylko pogarszają sytuację. Wreszcie ofiarą makabrycznego morderstwa pada bliski współpracownik nadkomisarza. Wykrycie zabójcy policjanta staje się kwestią honoru… Nadkomisarzowi przychodzą z pomocą poeta Julian Tuwim, rezolutna żydowska nastolatka Bajle, która chciałaby zostać rabinem, oraz absolutnie niezawodna w sytuacjach wymagających kobiecej intuicji babcia Irena…

Aby wziąć udział w konkursie Konkurs – Perykalowy dybuk, wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, na które odpowiedzi znajdą państwo na stronie http://empiresilesia.pl/:

 1. W którym roku podpisano oficjalny sojusz handlowy między Hamburgiem a Lubeką? (HANZA) (http://empiresilesia.pl/hanza/)
 2. Gdzie znajduje się Muzeum poświęcone Liczyrzepie? (Liczyrzepa)
 3. Kto jest autorem Krwawej Jutrzni? (Krwawa Jutrznia. Straceńcy)

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres mailowy: redakcjaempiresilesia@gmail.com do 28 lutego 2019 roku. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wybrana osoba do której trafi nagroda. W konkursie do wygrania jest jeden egzemplarz książki Perykalowy dybuk wydawnictwa Dolnośląskie.

UWAGA!!!

Jedynym warunkiem uczestnictwa, oprócz odpowiedzi na pytania, jest dodanie komentarza pod dowolnie wybranym artykułem, bądź też dodanie wpisu w księdze gości. Polubienie naszej strony na Facebooku skutkuje dodatkową szansą w konkursie.

Copyright ©http://empiresilesia.pl

Post Author: Rulez260

4 thoughts on “Konkurs – Perykalowy dybuk

  Kacha

  (11 lutego 2019 - 19:51)

  Biorę udział w tym konkursie

  Daga

  (19 lutego 2019 - 17:29)

  Ciesze się, że mogłam tu trafić 🙂

  Pshemo

  (27 lutego 2019 - 02:16)

  Świetny konkurs, super nagroda

  Afterglow

  (28 lutego 2019 - 21:09)

  No nie powiem, ciekawy konkurs. 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 58 = 64