Konkurs

Konkurs – Lord morski

indeks

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym na blogu Cesarstwo Śląskie, w którym do wygrania jest egzemplarz książki Lord morski, autorstwa Bernarda Cornwella.

Lord morski to doskonały thriller osadzony w realiach końca XX wieku.
Główny bohater John Rossendale jest dwudziestym ósmym hrabią Stowey.
Poznajemy go w chwili, gdy powraca do rodzinnej Anglii po czterech latach nieobecności w kraju i żeglowania po odległych morzach.
W drodze do domu snuje wspomnienia, dzięki czemu dowiadujemy się, jak śmierć jego ojca sprowadziła kłopoty finansowe na rodzinę. Rodzina stanęła w obliczu wyboru sprzedania rodzinnej posiadłości lub jedynego skarbu, jaki jeszcze posiadała: “Słoneczników” Van Gogha. Zadecydowano o zachowaniu rezydencji. W przeddzień zawarcia transakcji sprzedaży obrazu doszło do kradzieży. Tego samego dnia John opuścił kraj. Dowody o poszlakowym charakterze sugerują, że sprawcą zniknięcia obrazu był właśnie on. Jak dramatyczna drogę musi przejść John, by odkryć sprawcę tajemniczego zniknięcia obrazu i czy sprawdzona przyjaźń może ulec żądzy wielkich pieniędzy dowiemy się z tej trzymającej czytelnika w napięciu historii.

Aby wziąć udział w konkursie Konkurs – Lord morski wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, na które odpowiedzi znajdą państwo na stronie http://empiresilesia.pl/:

  1. Co było celem operacji „Stream” i „Jane”? (Bitwa o Madagaskar – 1942)
  2. Kto uznawał III Rzesze i Związek Radziecki za tak zwane “państwa ogrodnicze”? (Wkład Polaków w rozwój socjologii. Część 2)
  3. Jak nazywał się związek założony przez rody junkierskie do ochrony ich interesów w 1893 roku? (Junkrzy – “stara gwardia” Prus i Cesarstwa Niemieckiego)

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres mailowy: redakcjaempiresilesia@gmail.com do 18 września 2016 roku. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie rozlosowana osoba do której trafi nagroda. W konkursie do wygrania jest jeden egzemplarz książki “Lord morski autorstwa Bernarda Cornwella.

UWAGA!!!

Jedynym warunkiem uczestnictwa, oprócz odpowiedzi na pytania, jest dodanie komentarza pod dowolnie wybranym artykułem, bądź też dodanie wpisu w księdze gości.

Copyright ©http://empiresilesia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top