Konkurs

Konkurs – empiresilesia.pl

konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym na blogu Cesarstwo Śląskie, w którym do wygrania są książki: Powrót królów oraz Granice lodu.

Kolejna część przygód niezwykłej dziewczyny o szafirowych oczach, która posiadła umiejętność przenoszenia się ze współczesnego Paryża do Gwendalaviru – równoległej rzeczywistości, gdzie największą bronią jest wyobraźnia.

Ewilan i Salim wraz z towarzyszami przemierzają Gwendalavir. Zamierzają uwolnić Skrzepłych Wartowników i uratować świat przed Ts’żercami. Muszą sobie poradzić z czyhającymi na nich potworami, jak również z kłótniami we własnych szeregach. W końcu docierają do Granic Lodu, nie są tu jednak mile widziani. Przeszkodzić im próbują nie tylko ogry – z Ts’żercami sprzymierzyli się okrutni bojownicy Chaosu, którzy mają jeden cel: zgładzić Ewilan. Tymczasem ta ostatnia ćwiczy się w Sztuce Rysunku. Gorzej, że nie nauczyła się jeszcze do końca nad nią panować. Ta zdolność, jak się okaże, może bohaterom uratować życie albo… sprawić, że trafią w ręce nieprzyjaciół. W dodatku czas pokaże, że wszyscy ci dotychczasowi wrogowie nie byli aż tak groźni. Teraz bowiem pokonać trzeba będzie smoka!

Ciąg dalszy Ostatnich zaklęć

Nadszedł czas, którego wszyscy się obawiali, trudny dla każdego bohatera serii Ostatni…, ale w szczególności dla kobiet. Odmawia się im podstawowych praw, wolności i niezależności. Królowe, przywódczynie wszystkich ras, orków, karłów i ludzi, muszą obronić swój lud przed zmianą porządku świata. Przyszedł czas, aby wreszcie kobiety stanęły do walki.
Powrót królów po raz kolejny udowadnia kreacyjny talent autorki, która nie używa wytartych schematów fabularnych gatunku. Korzysta ze swojej bogatej wyobraźni, ale wykazuje się też zrozumieniem dla ludzkich relacji i wiedzą na temat złożoności natury człowieka i społeczeństwa. Za wartką akcją i ciętą ironią kryję się diagnoza, pod którą podpisałby się niejeden psycholog czy filozof. Niezwykle mądra książka tak naprawdę o każdym z nas.

Aby wziąć udział w konkursie Konkurs – , wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, na które odpowiedzi znajdą państwo na stronie http://empiresilesia.pl/:

  1. Jak nazywała się jedyna, prawdziwa miłość Roberta Capy?
    (http://empiresilesia.pl/historyczne-kadry-12-smierc-hiszpanskiego-republikanina-robert-capa-1936/)
  2. Kim był Klaus Störtebeker?
    (http://empiresilesia.pl/podroze-z-zartem-stralsund-i-park-ptakow-marlow/)
  3. Kto według tradycji stał się pierwszą ofiarą bestii  z Gévaudan?
    (http://empiresilesia.pl/mity-i-legendy-9-bestia-z-gevaudan/)

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres mailowy:
redakcjaempiresilesia@gmail.com
do 01.09. 2020 roku. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wybrana osoba do której trafi nagroda. Nagrodą główną w konkursie jest 1 zestaw książek: Powrót królów oraz Granice lodu.

UWAGA!!!

Jedynym warunkiem uczestnictwa, oprócz odpowiedzi na pytania, jest dodanie komentarza pod dowolnie wybranym artykułem, bądź też dodanie wpisu w księdze gości. Polubienie naszej strony na Facebooku skutkuje dodatkowym punktem w wyborze zwycięzcy.

Copyright ©http://empiresilesia.pl

 

One thought on “Konkurs – empiresilesia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top